Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Biuletyn informacji publicznej

Change language

Banery z lewej strony

NATURA 2000
RAMSAR
Europarc

Treść

Podaruj Parkowi

Szanowni Państwo

Na podstawie art. 8h ust. 2 pkt. 2) ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody (Dz.U. z 2013 r. poz. 627, z późn. zm.), jednym ze źródeł dochodu parków narodowych, mogą być darowizny.

Biebrzański Park Narodowy uruchomił specjalne konto bankowe na które przyjmujemy darowizny wspomagające naszą działalność. Darowizny te mogą być kierowane na konkretne działania, mogą także zasilać nasze przychody bez wskazywania szczegółowego przeznaczenia darowanych środków.

Darowizny mogą być anonimowe, ale liczymy na możliwość upubliczniania darczyńców na naszej stronie internetowej, oczywiście po każdorazowej ich pisemnej zgodzie.

Osoby fizyczne i prawne, które zdecydują się na przekazanie darowizny dla Biebrzańskiego Parku Narodowego są proszone o kontakt, mailem na adres sekretariat@biebrza.org.pl lub  tel: (+48) 857 380 620; 857 383 000; fax: (+48) 857 383 021.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na wyodrębniony rachunek przeznaczony na Darowizny na rzecz BPN w banku BGK o numerze:

31 1130 1059 0017 3397 2620 0016.

W pierwszym okresie oczekujemy na życzliwość i darowizny na działalność Parku, a w szczególności na:

1. Budowę progów spowalniających na „Carskiej drodze”, pomiędzy Osowcem-Twierdzą, a Laskowcem.

Jeden taki zestaw progów wyspowych wraz z niezbędnym oznakowaniem, to koszt około 10 tyś zł. Jeden taki zestaw funduje Starostwo Powiatowe w Mońkach, drugi Biebrzański Park Narodowy, a na kolejne gromadzimy środki z darowizn. Po otrzymaniu pisemnej zgody, nazwiska lub nazwy darczyńców (fundatorów) będą umieszczone na znakach towarzyszących urządzeniu.

2. Ośrodek Hodowli Zachowawczej Konika Polskiego i Rehabilitacji Zwierząt.

W Ośrodku na Grzędach prowadzimy rezerwatową hodowlę stada koników polskich. Rezerwatową czyli w zagrodzie o powierzchni ponad 200 hektarów, gdzie koniki same pozyskują pożywienie, żyją i rozmnażają się praktycznie bez nadzoru człowieka. Jedyna nasza interwencja to stałe monitorowanie stada, dostarczanie im siana w okresach zalegania grubej pokrywy śnieżnej, dbanie o szczelność ogrodzenia i jego rozkład przestrzenny oraz kontrola kondycji podczas przeglądów (dwa razy do roku). Podczas takich przeglądów koniki są odrobaczane, zakładamy im chipy oraz pobieramy próbki krwi i kału do badań parazytologicznych. Corocznie w drodze przetargu sprzedajemy koniki z odmianami, niezgodne z wzorcem rasy i te co do których nie jesteśmy w stanie ustalić pochodzenia. W 2014 roku zdecydowaliśmy się wyłączyć dwa koniki z hodowli rezerwatowej i przygotować je pod siodło oraz do zaprzęgu. Środki można przekazać jako darowizna dla Ośrodka lub na przykład adoptować wybrane koniki z naszego stada. W przypadku adopcji przekażemy listę ich imion, aby można wybrać indywidualnie „swoje” zwierzę.

W części Ośrodka przeznaczoną na rehabilitację, przetrzymywane są zwierzęta, które nie mogą żyć w stanie wolnym. Jest więc wilk (Bystry), wychowany wśród ludzi. Para łosi (Wala i Wiktor), to sieroty, których rodzice zginęli w wypadkach – w 2013 roku dochowała się potomka a także locha Kasia i kilkanaście bocianów białych. W okresie letnim do Ośrodka trafia kilkadziesiąt bocianów, które są tam odchowywane i w znakomitej większości odlatują na zimowiska razem z innymi bocianami. Ośrodek ten pragniemy przygotować do całorocznego przechowywania okaleczonych i nielotnych ptaków. Środki z darowizn przeznaczone będą na karmę dla zwierząt, budowę i remonty ogrodzenia oraz wolier, a także na opiekę weterynaryjną. Można także adoptować wybrane zwierzę.

Oczekując na kontakt, liczę na Państwa życzliwość i hojność

Dyrektor

Biebrzańskiego Parku Narodowego

O darczyńcach

Serdeczne podziękowania składamy dotychczasowym darczyńcom.

Aktualności:

Spotkanie w Kawiarni Zachodnia

Spotkanie w Kawiarni Zachodnia
2017.12.04  -  Biebrzański Park Narodowy oraz Kawiarnia & Bistro Zachodnia zapraszają 8 grudnia br. (piątek) godz. 18:00 do Kawiarni & Bistro Zachodnia w Białymstoku

Zapraszamy na 62. Wszechnicę

Zapraszamy na 62. Wszechnicę
2017.12.02  -  Biebrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w 62. Wszechnicy Biebrzańskiej, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2017 r.

Relacja ze spotkań w Kawiarni

Relacja ze spotkań w Kawiarni
2017.12.01  -  Za nami kolejne wydarzenia zorganizowane przez Biebrzański Park Narodowy przy współpracy z Kawiarnią & Bistro Zachodnia w Białymstoku

Zobacz także:

Banery z prawej strony

Ministerstwo Środowiska
Nasza Biebrza
Centrum Informacji Natura 2000

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000 wew. 233

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i Realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.