Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy pon 6.04, godz 14:40

odczuwalna
0 mm

Banery z lewej strony

 • NATURA 2000
 • RAMSAR
 • Europarc
Nawigacja:

Treść

Podaruj Parkowi

Szanowni Państwo

Na podstawie art. 8h ust. 2 pkt. 2) ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody (Dz.U. z 2013 r. poz. 627, z późn. zm.), jednym ze źródeł dochodu parków narodowych, mogą być darowizny.

Biebrzański Park Narodowy uruchomił specjalne konto bankowe na które przyjmujemy darowizny wspomagające naszą działalność. Darowizny te mogą być kierowane na konkretne działania, mogą także zasilać nasze przychody bez wskazywania szczegółowego przeznaczenia darowanych środków.

Darowizny mogą być anonimowe, ale liczymy na możliwość upubliczniania darczyńców na naszej stronie internetowej, oczywiście po każdorazowej ich pisemnej zgodzie.

Osoby fizyczne i prawne, które zdecydują się na przekazanie darowizny dla Biebrzańskiego Parku Narodowego są proszone o kontakt, mailem na adres sekretariat@biebrza.org.pl lub  tel: (+48) 857 380 620; 857 383 000; fax: (+48) 857 383 021.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na wyodrębniony rachunek przeznaczony na Darowizny na rzecz BPN w banku BGK o numerze:

31 1130 1059 0017 3397 2620 0016.

W pierwszym okresie oczekujemy na życzliwość i darowizny na działalność Parku, a w szczególności na:

Ośrodek Hodowli Zachowawczej Konika Polskiego i Rehabilitacji Zwierząt.

Chcąc wesprzeć działania związane z czynną ochroną gatunków zwierząt utworzono w Biebrzańskim Parku Narodowym Ośrodek Hodowli Zachowawczej Konika Polskiego i Rehabilitacji Zwierząt.

Koniki polskie w BbPN utrzymywane są w systemie hodowli rezerwatowej. Oznacza to, że przez cały rok przebywają na swobodzie, prowadzą życie podporządkowane naturalnym rytmom przyrody, samodzielnie poszukują pokarmu i decydują o miejscu pobytu, przebywają w tym samym środowisku co inne dziko żyjące zwierzęta. Ingerencja człowieka w życie koników w tym systemie utrzymania jest minimalna.

Hodowla rezerwatowa tej rasy koni ma priorytetowe znaczenie dla zachowania pierwotnych cech, jakimi charakteryzowali się ich dzicy przodkowie, a które mogą ulegać znaczącym zmianom w innych systemach utrzymania. Ośrodek w BbPN jest jednym z zaledwie sześciu ośrodków tego typu w Polsce (stan na 2018 r.). Mamy możliwość udziału w ochronie jeszcze do niedawna zagrożonej wyginięciem rasy koni, reliktu rodzimej przyrody oraz wpływu na pulę genetyczną koni tej rasy. Obecnie w ośrodku utrzymywanych jest 10 klaczy, biorących udział w programie ochrony zasobów genetycznych koni rasy konik polski, wraz z przychówkiem oraz jeden ogier.

Ośrodek rehabilitacji zwierząt jest miejscem, w którym dziko żyjące zwierzęta wymagające czasowej opieki człowieka są leczone i rehabilitowane w celu przywrócenia ich do środowiska naturalnego. Ranne i osłabione dzikie zwierzęta po okresie leczenia i rehabilitacji wracają do środowiska naturalnego w pełni przystosowane do samodzielnego życia na wolności. Nie pobieramy opłat za przekazywanie do Ośrodka dzikich zwierząt wymagających pomocy.

Hodowla koników polskich oraz leczenie i rehabilitacja dzikich zwierząt trafiających do Ośrodka są finansowane ze środków własnych BbPN, z dotacji zewnętrznych oraz darowizn przekazywanych przez instytucje i osoby prywatne. Środki z darowizn przeznaczamy na zakup karmy dla zwierząt, leków i usług weterynaryjnych oraz na realizację bieżących potrzeb Ośrodka.

Środki można przekazać jako darowiznę dla Ośrodka, można również wirtualnie adoptować wybranego konika z naszego stada. W przypadku chęci adopcji przekażemy Państwu listę imion koników wraz ze zdjęciami, aby umożliwić wybór „własnego” podopiecznego. Osoby zainteresowane uzyskaniem szczegółowych informacji na temat dostępnych możliwości wsparcia naszego Ośrodka zachęcamy do kontaktu.

Oczekując na kontakt, liczę na Państwa życzliwość i hojność

Dyrektor

Biebrzańskiego Parku Narodowego

 • data: 2019-02-27

Aktualności:

Nowy numer "Biebrzańskich Wieści"

-
2020.04.03  - 

Na domowe czasy gazetka informacyjna Biebrzańskiego Parku Narodowego. Do lektury zaprasza redakcja, życząc wszystkim dobrego zdrowia!

2020 Rok „Biebrzy dla Klimatu" w Biebrzańskim Parku Narodowym

Biebrzański Park Narodowy wydał przewodnik

Zobacz także:

Banery z prawej strony

 • Geoportal Biebrzańskiego PN
 • Kampania edukacyjna MŚ
 • Ministerstwo Środowiska
 • Biebrzańskie Wieści
 • Geoportal Biebrzańskiego PN
 • Nasza Biebrza
 • Darowizny
 • Miejsce Przyjazne Rowerzystom
 • Certyfikat POT 2005
 • Centrum Informacji Natura 2000

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.