Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Biuletyn informacji publicznej

Change language

Banery z lewej strony

NATURA 2000
RAMSAR
Europarc

Treść

VI Mistrzostwa Europy X Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody – tak było w roku 2011

Mistrzostwa odbyły się 20 sierpnia 2011 r. na Bagnie Ławki w pobliżu wieży widokowej przy Carskiej Drodze w Biebrzańskim Parku Narodowym. Gościliśmy przedstawicieli siedmiu krajów: Belgii, Białorusi, Litwa, Rosja, Słowacji, Węgier oraz Polski.
W konkurencji otwartej dla zawodowców na dystansie 100 metrów wystartowało 30 dwusobowych drużyn, z czego dziesięciu najlepszych zmagało się w konkurencji indywidualnej o tytuł Mistrza Europy. W tym roku został nim Popławski Eugeniusz (Peńskie gmina Krypno), uzyskując czas 3,19 min. V-ce mistrzem został syn Pana Eugeniusza – Piotr. Trzeci na podium stanął pan Szklanko Adam (J.W. Osowiec).
Najlepszą drużyną VI Mistrzostw Europy, X Mistrzostw Polski zostali Mocarski Sebastian i Mocarski Bogdan (gmina Trzcianne).
Do konkurencji dla zaproszonych gości o nagrodę wójta gminy Trzcianne „Wójtową Osełkę” i „Koszyk Wójtowej” przystąpiło 20 osób reprezentujących instytucje, stowarzyszenia, gminy, parki narodowe.
Pogoda jak co roku dopisała. Rywalizacja kosiarzy jak zwykle dostarczyła wielu emocji zarówno uczestnikom jak i obserwatorom Mistrzostw. Na miejscu można było zjeść ciepły posiłek czy też nabyć pamiątki znad Biebrzy. Na specjalnie przygotowanej scenie czas umilały zespoły: Bis i Time 4 Dance z Trzciannego oraz Zespół Nadbiebrzańskie Nutki z Goniadza.
Dziękujemy Policji i Straży Parku za czuwanie nad bezpieczeństwem i organizacją ruchu.
W imieniu organizatorów, Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Gminy Trzcianne, Serdecznie dziękujemy zawodnikom, gościom oraz osobom towarzyszącym za przybycie i zapraszamy na kolejne Mistrzostwa 25 sierpnia 2012 roku.
 

autor: Halina Zub

Aktualności:

Zamknięcie wieży widokowej

Zamknięcie wieży widokowej
2017.10.23  -  Wieża widokowa w Gugnach zamknięta do odwołania.

Bocian z nadajnikiem jest już w Turcji

Bocian z nadajnikiem jest już w Turcji
2017.10.10  -  Bocian biały, któremu w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt na Grzędach założono nadajnik telemetryczny, doleciał już do Turcji.

61. Wszechnica Biebrzańska

61. Wszechnica Biebrzańska
2017.10.04  -  Biebrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w Wszechnicy Biebrzańskiej, która odbędzie się w dniach 21-22 października br.

Zobacz także:

Banery z prawej strony

Ministerstwo Środowiska
Geoportal Biebrzańskiego PN
Certyfikat POT 2005

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000 wew. 233

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i Realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.