Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Biuletyn informacji publicznej

Change language

Banery z lewej strony

NATURA 2000
RAMSAR
Europarc
Nawigacja:

Treść

"Dolina i Bagna Biebrzy – ostoja dzikiej przyrody" wyróżniona w konkursie EDEN

"Dolina i Bagna Biebrzy – ostoja dzikiej przyrody” otrzymała główne wyróżnienie w drugiej już polskiej edycji konkursu EDEN na modelowy region turystyczny. Twórcą i koordynatorem projektu jest Komisja Europejska, a jego cel to promocja i pomoc obszarom, dla których turystyka jest szansą na zrównoważony rozwój.

27 września odebraliśmy w Brukseli, z rąk europejskiego komisarza ds. przemysłu i przedsiębiorczości Antonio Tajaniego, puchar za najlepszą europejską destynacją turystyczną – EDEN 2010. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była TURYSTYCE WODNEJ. Ten tytuł „modelowego europejskiego ośrodka turystyki wodnej 2010” otrzymało dwadzieścia pięć miejsc wybranych komisyjnie w każdym z 25 krajów Europy. Wraz z nami Nagrodę EDEN otrzymały malowniczo położone regiony i miejscowości w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, na Cyprze, w Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, na Islandii, na Litwie, w Luksemburgu, Łotwie, na Malcie, w Niderlandach, Niemczech, Republice Czeskiej, Rumunii, Słowenii, w Turcji, na Węgrzech i we Włoszech. Więcej informacji na temat projektu EDEN i laureatów nagrody w ubiegłych latach można znaleźć na stronie internetowej http://ec.europa.eu/eden.

Akronim EDEN w rozwinięciu oznacza European Destinations of Excellence (Modelowe Ośrodki Turystyczne Europy). Projekt opiera się na organizowanych każdego roku krajowych konkursach, w których wyłaniane są modelowe ośrodki turystyczne w każdym kraju uczestniczącym. Celem konkursu było nagrodzenie innowacyjności i poszanowania zasad zrównoważonego rozwoju w podejściu do zarządzania ofertą turystyczną i do jej promowania. W ten sposób nagroda EDEN służy promowaniu nowych i mniej znanych ośrodków turystycznych w UE. Ponadto inicjatywa upowszechnia wiedzę na temat stosowania zasad zrównoważonego rozwoju w turystyce, a poprzez promowanie mniej znanych ośrodków przyczynia się do zmniejszenia ruchu turystycznego tam, gdzie jest on zbyt intensywny.

Serdecznie dziękujemy Polskiej Organizacji Turystycznej i polskiemu ambasadorowi destynacji EDEN panu Tomaszowi Zubilewiczowi za wybór naszego regionu i docenienie wartości przyrodniczych i turystycznych obszaru Doliny Biebrzy. Dziękujemy Maćkowi Wilczyńskiemu z Biura Turystyki Aktywnej LA-VENTURA za rzetelne przygotowanie wniosku i promocję Doliny Biebrzy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu materiałów promocyjnych.
 

Andrzej Grygoruk

Puchar Eden
Puchar Eden
Antonio Tajani (w środku) - europejski komisarz ds...
Antonio Tajani (w środku) - europejski komisarz ds. przemysłu i przedsiębiorczości wręcza nam puchar. Z prawej Maciej Wilczyński – autor wniosku do destynacji EDEN
Uroczyste podpisanie deklaracji EDEN w budynku Komisji...
Uroczyste podpisanie deklaracji EDEN w budynku Komisji Europejskiej
Nasze stoisko w Brukseli
Nasze stoisko w Brukseli
Maciej Wilczyński – autor destynacji
Maciej Wilczyński – autor destynacji
Stoisko Słowenii
Stoisko Słowenii
Stoisko Grecji
Stoisko Grecji
Stoisko Rumunii
Stoisko Rumunii
Maneeken pis - symbol Brukseli, figurka-fontanna, wykonana...
Maneeken pis - symbol Brukseli, figurka-fontanna, wykonana z brązu, w stroju afrykańskim

Aktualności:

Spotkanie w Kawiarni Zachodnia

Spotkanie w Kawiarni Zachodnia
2017.12.04  -  Biebrzański Park Narodowy oraz Kawiarnia & Bistro Zachodnia zapraszają 8 grudnia br. (piątek) godz. 18:00 do Kawiarni & Bistro Zachodnia w Białymstoku

Zapraszamy na 62. Wszechnicę

Zapraszamy na 62. Wszechnicę
2017.12.02  -  Biebrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w 62. Wszechnicy Biebrzańskiej, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2017 r.

Relacja ze spotkań w Kawiarni

Relacja ze spotkań w Kawiarni
2017.12.01  -  Za nami kolejne wydarzenia zorganizowane przez Biebrzański Park Narodowy przy współpracy z Kawiarnią & Bistro Zachodnia w Białymstoku

Zobacz także:

Banery z prawej strony

Ministerstwo Środowiska
Darowizny
Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000 wew. 233

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i Realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.