Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy czw 1.10, godz 21:30

15°C odczuwalna14°C
992 hPa
8.6 km/h
82%
0 mm

Banery z lewej strony

 • Ministerstwo Środowiska
 • NATURA 2000
 • RAMSAR
Nawigacja:

Treść

"Dolina i Bagna Biebrzy – ostoja dzikiej przyrody" wyróżniona w konkursie EDEN

"Dolina i Bagna Biebrzy – ostoja dzikiej przyrody” otrzymała główne wyróżnienie w drugiej już polskiej edycji konkursu EDEN na modelowy region turystyczny. Twórcą i koordynatorem projektu jest Komisja Europejska, a jego cel to promocja i pomoc obszarom, dla których turystyka jest szansą na zrównoważony rozwój.

27 września odebraliśmy w Brukseli, z rąk europejskiego komisarza ds. przemysłu i przedsiębiorczości Antonio Tajaniego, puchar za najlepszą europejską destynacją turystyczną – EDEN 2010. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była TURYSTYCE WODNEJ. Ten tytuł „modelowego europejskiego ośrodka turystyki wodnej 2010” otrzymało dwadzieścia pięć miejsc wybranych komisyjnie w każdym z 25 krajów Europy. Wraz z nami Nagrodę EDEN otrzymały malowniczo położone regiony i miejscowości w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, na Cyprze, w Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, na Islandii, na Litwie, w Luksemburgu, Łotwie, na Malcie, w Niderlandach, Niemczech, Republice Czeskiej, Rumunii, Słowenii, w Turcji, na Węgrzech i we Włoszech. Więcej informacji na temat projektu EDEN i laureatów nagrody w ubiegłych latach można znaleźć na stronie internetowej http://ec.europa.eu/eden.

Akronim EDEN w rozwinięciu oznacza European Destinations of Excellence (Modelowe Ośrodki Turystyczne Europy). Projekt opiera się na organizowanych każdego roku krajowych konkursach, w których wyłaniane są modelowe ośrodki turystyczne w każdym kraju uczestniczącym. Celem konkursu było nagrodzenie innowacyjności i poszanowania zasad zrównoważonego rozwoju w podejściu do zarządzania ofertą turystyczną i do jej promowania. W ten sposób nagroda EDEN służy promowaniu nowych i mniej znanych ośrodków turystycznych w UE. Ponadto inicjatywa upowszechnia wiedzę na temat stosowania zasad zrównoważonego rozwoju w turystyce, a poprzez promowanie mniej znanych ośrodków przyczynia się do zmniejszenia ruchu turystycznego tam, gdzie jest on zbyt intensywny.

Serdecznie dziękujemy Polskiej Organizacji Turystycznej i polskiemu ambasadorowi destynacji EDEN panu Tomaszowi Zubilewiczowi za wybór naszego regionu i docenienie wartości przyrodniczych i turystycznych obszaru Doliny Biebrzy. Dziękujemy Maćkowi Wilczyńskiemu z Biura Turystyki Aktywnej LA-VENTURA za rzetelne przygotowanie wniosku i promocję Doliny Biebrzy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu materiałów promocyjnych.
 

Andrzej Grygoruk

 • Puchar Eden
  Puchar Eden
 • Antonio Tajani (w środku) - europejski komisarz ds...
  Antonio Tajani (w środku) - europejski komisarz ds. przemysłu i przedsiębiorczości wręcza nam puchar. Z prawej Maciej Wilczyński – autor wniosku do destynacji EDEN
 • Uroczyste podpisanie deklaracji EDEN w budynku Komisji...
  Uroczyste podpisanie deklaracji EDEN w budynku Komisji Europejskiej
 • Nasze stoisko w Brukseli
  Nasze stoisko w Brukseli
 • Maciej Wilczyński – autor destynacji
  Maciej Wilczyński – autor destynacji
 • Stoisko Słowenii
  Stoisko Słowenii
 • Stoisko Grecji
  Stoisko Grecji
 • Stoisko Rumunii
  Stoisko Rumunii
 • Maneeken pis - symbol Brukseli, figurka-fontanna, wykonana...
  Maneeken pis - symbol Brukseli, figurka-fontanna, wykonana z brązu, w stroju afrykańskim

Aktualności:

Twój głos w sprawie trasy S16

Twój głos w sprawie trasy S16
2020.11.20  - 

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dla projektowanych wariantów drogi ekspresowej S16 na odcinku Ełk – Knyszyn. Trasa ma przecinać Biebrzański Park Narodowy. Konsultacje zdalnie przedłużone do 4 grudnia 2020 r. Każdy może wyrazić swoją opinię w tej sprawie.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

-
2020.12.05  - 

Dziś - 5 grudnia - obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji składamy serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom pracującym na rzecz Parku. 

Co ja kocham na tym świecie

-
2020.12.02  - 

Zachęcamy do poznawania muzyki tradycyjnej regionu Górnej Biebrzy. Stworzyliśmy prezentację do pieśni ludowej z repertuaru Zespołu Śpiewaczego z Rakowicz, z gminy Lipsk. Głosu użyczyła Magdalena Marczakiewicz z BbPN.

Zobacz także:

Banery z prawej strony

 • Europarc
 • Biebrzańskie Wieści
 • Nasza Biebrza
 • Darowizny
 • Miejsce Przyjazne Rowerzystom
 • Centrum Informacji Natura 2000

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.