Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

 • NATURA 2000
 • RAMSAR
 • Europarc
Nawigacja:
 • Aktualności przyrodnicze

Treść

Biebrzańskie chionofile, czyli o tych co lubią lody…
2010.03.25
Biebrzańskie chionofile, czyli o tych co lubią lody…
Chionofile to gatunki należące do fauny naśnieżnej. Najczęściej i najłatwiej zauważyć je właśnie zimą na lodzie lub śniegu w postaci form larwalnych jak i osobników dorosłych.
Zielone na białym
2010.03.12
Zielone na białym
Zimą można także obserwować rośliny. Część z nich widoczna jest już tylko w postaci uschniętych ubiegłorocznych pędów, ale jest też niewielka grupa roślin tzw. zimozielonych.
Pierwsze skrzydła wiosny ...
2010.03.03
Pierwsze skrzydła wiosny ...
Pierwsze skrzydła wiosny już przyfrunęły nad Biebrzę. Oczekiwana z utęsknieniem i z niepokojem przez wielu wiosna przychodzi. Na razie nie śmiało na ptasich skrzydłach ...
Biebrza z nieba
2010.03.01
Biebrza z nieba
Dolina Biebrzy z każdym dniem zmienia swoje bagienne oblicze, głównie za sprawą trwających obecnie roztopów. Jak piękny jest teraz biebrzański krajobraz zwłaszcza widziany z lotu ptaka obrazują zdjęcia Pawła Świątkiewicza, wykonane wczoraj - w ostatnim dniu lutego. Zapraszamy do ich obejrzenia.
Ciężka zima
2010.02.24
Ciężka zima
Tegoroczna zima jest wyjątkowo ciężka dla wielu zwierząt. Z jeleniowatych najbardziej "poszkodowana" jest sarna. Trudniej niż jeleń czy łoś radzi sobie z głębokim śniegiem i mrozem.
„Gdy księżyc świeci, lód denny się rodzi, a gdy słońce wstaje, to z wody wychodzi” - czyli rzadkie zimowe zjawiska nad Biebrzą!
2010.01.20
„Gdy księżyc świeci, lód denny się rodzi, a gdy słońce wstaje, to z wody wychodzi” - czyli rzadkie zimowe zjawiska nad Biebrzą!
Tym razem nie będzie ani o zwierzętach, ani o roślinach – zachęcam do obserwacji zjawisk związanych z wodą i niskimi temperaturami. Te ostatnie są ostatnio na porządku dziennym.
Lutra lutra kontra Lota lota, czyli jak wydra z miętusem
2010.01.08
Lutra lutra kontra Lota lota, czyli jak wydra z miętusem
Życie nad Biebrzą nie zamiera nawet w czasie wielkich mrozów. Wystarczy krótki wypad nad brzeg nie zamarzniętej Biebrzy lub Kanału Rudzkiego i trochę szczęścia…
Niecodzienne spotkanie
2009.12.28
Niecodzienne spotkanie
To, że zimą w lasach wzdłuż Carskiej Drogi, od Laskowca do Osowca, nie trudno zobaczyć łosia, sarnę czy lisa wie prawie każdy, kto choć raz miał okazję jechać tą trasą. Spostrzegawczy szczęściarze mogą czasem spotkać coś więcej.
Jesienne rozlewiska Biebrzy
2009.12.01
Jesienne rozlewiska Biebrzy
Rozlewiska Biebrzy są największe wczesną wiosną. Jednak w tym roku można je również podziwiać właśnie teraz – późną jesienią. Starsi mieszkańcy nadbiebrzńskich miejscowości w dolnym biegu Biebrzy potwierdzają, że: „Takiej wody o tej porze już od paru lat nie było.
Razem możemy więcej!!
2009.09.22
Razem możemy więcej!!
18 września pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego, Gospodarstwa Pomocniczego przy BPN oraz sympatycy BPN aktywnie włączyli się w ochronę zarastającego mszaru w okolicy wsi Gugny.

Aktualności:

O czym śpiewają ptaki?

-
2018.05.16  - 

Na biebrzańskich szlakach w maju najgwarniej. „Będą ćwierkać, świstać, kwilić, pitpilitać i pimpilić…” – obiecujemy w parkowych folderkach. Rzeczywiście ptaki to magnes przyciągający nad Biebrzę miłośników przyrody.

Motyle nie pozostają w tyle

-
2018.05.15  - 

Stosunkowo wcześnie zakwitły tej wiosny obuwiki. Motyle niepylaki też się pośpieszyły w tym roku.

Relacja z Targów Biebrzańskich

-
2018.05.10  - 

Targi Biebrzańskie Anno Domini 2018 zgromadziły niezliczonych wystawców i nieprzebrane tłumy zwiedzających i uczestników.

Zobacz także:

Banery z prawej strony

 • Geoportal Biebrzańskiego PN
 • Kampania edukacyjna MŚ
 • Ministerstwo Środowiska
 • Biebrzańskie Wieści
 • Geoportal Biebrzańskiego PN
 • Nasza Biebrza
 • Darowizny
 • Pogoda doliny Górnej Biebrzy
 • Miejsce Przyjazne Rowerzystom
 • Certyfikat POT 2005
 • Centrum Informacji Natura 2000

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000 wew. 233

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.