Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

  • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
  • NATURA 2000
  • RAMSAR
Nawigacja:
  • Aktualności przyrodnicze

Treść

Remizy, oszyjki, okrajki a może ekotony …
2013.03.26
Remizy, oszyjki, okrajki a może ekotony …
Kilka z wyżej wymienionych wyrazów może sprawić kłopot – w zrozumieniu znaczenia …
I tak np. „remiza” ma co najmniej 3 zupełnie rożne znaczenia. Wyraz „oszyjek” jest do obrzydzenia poprawiany przez autokorektora edytora tekstu na „szyjek” …
Jak chronić orliki grubodziobe podczas ich migracji i zimowania?
2013.03.12
Jak chronić orliki grubodziobe podczas ich migracji i zimowania?
W grudniu 2012 r. dzieliliśmy się informacją o zastrzeleniu jednego z biebrzańskich orlików grubodziobych na terenie Czarnogóry. Ten smutny incydent stał się impulsem dla partnerów projektu „Orlik – ptak jakich mało” do podjęcia aktywności mającej na celu przeciwdziałanie zagrożeniom dla orlików i innych krajowych gatunków ptaków podczas ich wędrówki.
Biebrzańskie Żywoty - premiera !
2013.03.08
Biebrzańskie Żywoty - premiera !
Serdecznie zapraszamy na premierowy pokaz filmu/reportażu oraz książki pt. „Biebrzańskie Żywoty czyli biebrzańskie wspomnienia o tym, jak dawniej nad Biebrzą życie wyglądało”, który odbędzie się 16 marca br , o godzinie 13 00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu.
Łoś z obrożą
2013.03.07
Łoś z obrożą
Ponieważ dociera do nas wiele zapytań w sprawie łosi z obrożami na terenie Parku chcielibyśmy poinformować, że Polska Akademia Nauk oraz Uniwersytet w Białymstoku prowadzą badania naukowe nad populacją łosia w Polsce. Jednym z aspektów tych badań jest zastosowanie techniki telemetrycznej.
Śmierdzący temat ...
2013.01.22
Śmierdzący temat ...
Od razu uspokajam – można to czytać i jednocześnie spożywać, aczkolwiek będzie o nieco wstydliwym i nigdy do tej pory nie poruszanym na stronach Parku temacie. W końcu jednak trzeba o tym napisać – przerwać milczenie!
Biebrzańska BB - czyli 11 razy o biebrzańskim bonsai
2013.01.15
Biebrzańska BB - czyli 11 razy o biebrzańskim bonsai
Osobom, które nie wiedzą o co chodzi (czyli niebiebrzniętym) wyjaśniam, że określenie biebrznięty lub biebrznięta ma w tej chwili co najmniej kilku ojców i tyleż matek. Nie nazwanie kogoś biebrzniętym może wywołać u tegoż silne podenerwowanie i frustrację. Nienazwane tak niektóre osobniki męskie mogą nawet zareagować agresywnie.
fraktale biebrzańskie
2012.12.20
fraktale biebrzańskie
O biebrzańskich fraktalach chciałem napisać już wcześniej i to kilkakrotnie. Ponoć wszystko w naturze ma strukturę fraktalną, albo przynajmniej można ją tak opisać matematycznie. Ostatnie, wyjątkowo mroźne dni przyśpieszyły te zamiary – zajęcia się fraktalami. Każda bowiem wycieczka nad zamarzającą Biebrzę wiąże się nieodłącznie z obserwacjami najróżniejszych postaci lodu – a jest co oglądać!
Orlik grubodzioby z nad Biebrzy zastrzelony w Czarnogórze
2012.12.12
Orlik grubodzioby z nad Biebrzy zastrzelony w Czarnogórze
Biebrzańska populacja orlika grubodziobego Aquila clanga, ostatnia w krajach Unii Europejskiej, już i tak skrajnie nieliczna, poniosła niepowetowaną stratę. W ostatnich dniach listopada dorosły samiec tego gatunku o imieniu Bruzda został zastrzelony z broni myśliwskiej na zimowisku w okolicy Parku Narodowego Jezioro Szkoderskie na terenie Czarnogóry.
Kluczowy moment dla Renaturyzacji nastąpił
2012.11.08
Kluczowy moment dla Renaturyzacji nastąpił
W dniu 22 października 2012r. Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego P. Roman Skąpski podpisał umowę z firmą Usługi Transportowe Budowa Dróg, Roboty Ziemne Zdzisław Czarnecki z siedzibą w Białymstoku na wykonanie drogi technologicznej, jazu i sześciu progów piętrzących na Kanale Woźnawiejskim oraz udrożnienie rzeki Jegrzni. Tym samym rozpoczął się ponad trzyletni – jak zaplanowano – trudny proces inwestycyjny przywracania dawnej funkcji rzeki Jegrzni i kształtowania odpowiednich warunków wodnych dla odwodnionych siedlisk hydrogenicznych w „Trójkącie”: Kanał Woźnawiejski – Jegrznia – Elk.

Aktualności:

Zmiana lokalizacji pierwszego dnia 75. Wszechnicy Biebrzańskiej

75. Wszechnica Biebrzańska pt. „Fascynujący Świat Roślin".
2022.01.25  - 

Informujemy, że organizacja pierwszego dnia wykładowego 75. Wszechnicy Biebrzańskiej tj. 29 stycznia 2022r., została przeniesiona z Mediateki w Mońkach i odbędzie się ostatecznie w siedzibie Parku tj. Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz.

Feriolandia ruszyła

Feriolandia ruszyła
2022.01.25  - 
Ruszyły ferie z Biebrzańskim Parkiem Narodowym, czyli "Biebrzańska Feriolandia". W poniedziałek odbyła się pierwsza piesza wycieczka terenowa. Poszukiwaliśmy tropów i innych śladów zwierząt.

Co łączy motyle Szczerbówki ksieni i biebrzańskie łosie?

Co łączy motyle Szczerbówki ksieni i biebrzańskie łosie?
2022.01.21  - 

Szczerbówki ksieni to motyle nocne średniej wielkości, o głęboko wyszczerbionych brzegach pierwszej pary skrzydeł, stąd nazwa gatunku. Łosi nie trzeba nikomu przedstawiać ...

 

Zobacz także:

Banery z prawej strony

  • Europarc
  • Biebrzańskie Wieści
  • Nasza Biebrza
  • Darowizny
  • Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.