Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

  • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
  • NATURA 2000
  • RAMSAR
Nawigacja:
  • Aktualności edukacyjne

Treść

Sianowania ciąg dalszy

Gimnazjaliści z Grajewa przyjechali do Biebrzańskiego Parku Narodowego, by zbierać siano skoszone podczas Mistrzostw w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody.

Grabienie wyschniętego siana, leżącego w pokosach to wspomnienie przeszłości. Jak smakuje taka praca przekonało się 16 września, na Bagnie Ławki, ponad dwudziestu wolontariuszy z Gimnazjum nr 3 w Grajewie. Razem z Pracownikami Biebrzańskiego Parku Narodowego zgrabili siano do kop. Piękna pogoda i krajobraz turzycowisk sprzyjał rozmowom o dawnym sianowaniu, opowiadaniom leśników o pracy w terenie, o trwającym właśnie bukowisku i rykowisku.

„To najlepsza lekcja przyrody i tradycji, jaką można wymarzyć. Rano badaliśmy wodę i poznaliśmy rośliny w borze bagiennym, a teraz grabimy razem siano”  – mówi Pani Elżbieta Bielska, nauczycielka biorąca po raz kolejny udział w wolonariacie na rzecz Parku. „To duża frajda, bo większość uczniów trzyma grabie po raz pierwszy w życiu! Czujemy się wyróżnieni z powodu zaproszenia na sianowanie, ale też zobowiązani, bo nasza szkoła nosi przecież imię Biebrzańskiego Parku Narodowego”.  Młodzież z Gimnazjum nr 3 w Grajewie pomagała już w tym roku, w prowadzeniu stoisk edukacyjnych na  majowych Targach Biebrzańskich. Kolejnym zadaniem jest kolportaż parkowej gazety „Biebrzańskie Wieści”. Pomysłów i zaangażowania nie brakuje.

 „Będzie się zbirać, będzie się kosić, będzie się siano do stogu nosić…” - śpiewali wracając z sianowania uczniowie Gimnazjum nr 3 w Grajewie.  Dziękujemy za wspólną pracę i doskonałe nastroje, zapraszamy za rok.

Ewa Wiatr

Relacja video

http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/obiektyw/wideo/16092014-godz-1830/16864131

00:16:10

Fotogaleria

  • autor: Fot. E. Wiatr, K. Bach

« Powrót

Aktualności:

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu pn. „Zwierzęta Nocy”.

82. rocznica walk pod Wizną

82. rocznica walk pod Wizną
2021.09.09  - 

Obrona pod Wizną we wrześniu 1939 r. przeszła do historii jako jedna z tych bitew, które określane są mianem „polskich Termopil”. 11 i 12 września 2021 r. w Wiźnie odbędą się uroczyste obchody upamiętniające tamte wydarzenia i ofiarność polskich żołnierzy.

77 rocznica bitwy w rejonie Osowe Grzędy

-
2021.09.09  - 

8 września 2021 r. na Grzędach uczciliśmy pamięć żołnierzy Armii Krajowej poległych w 1944 roku w rejonie Osowe Grzędy. 

Zobacz także:

Banery z prawej strony

  • Europarc
  • Biebrzańskie Wieści
  • Nasza Biebrza
  • Darowizny
  • Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.