Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy sob 28.03, godz 21:40

3°C odczuwalna15°C
994 hPa
0 km/h
71%
0 mm

Banery z lewej strony

 • NATURA 2000
 • RAMSAR
 • Europarc
Nawigacja:

Treść

Łośbiegani nad bagnami

24.06.2018r., odbył się pierwszy Biebrzański Bieg Łosia. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 190 osób z kraju i z zagranicy. Trasa powiodła biegaczy z siedziby Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy na plażę w Goniądzu. Wszystkim uczestnikom udało się przebiec linię mety! Po zakończeniu biegu zostały rozdane posiłki regeneracyjne. Kiedy wszyscy zdążyli odpocząć, nastąpiło ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców. 

Pogoda sprzyjała zawodnikom, po wielu miesiącach suszy i upałów w dniu biegu lekko się ochłodziło i nawet niewielka mżawka nie przeszkadzała sportowcom. 

Trasa umiejscowiona w sercu BPN, przecinająca małe wioski, gdzie najstarsi i najmłodsi mieszkańcy wychodzili przed domy, by dopingować uczestników, stworzyła niesamowity, niepowtarzalny klimat biegu. 
Co o samym wydarzeniu mówili zawodnicy? Tylko tyle, że wrócą za rok. A dla organizatorów jest to najlepsza z możliwych recenzji. 

Zwycięzcami I edycji biegu zostali Bogusław Andrzejuk z czasem 25,41 min. a wśród kobiet Anna Wojtulewicz 30,26 min.
Wydarzeniem biegu była także możliwość spotkania i porozmawiana z gościem specjalnym Biegu – Jaśkiem Mela wraz z jego tatą. Spotkanie zarówno w trakcie Biegu jak i to na sali kinowej GOK w Goniądzu miało bardzo otwarty i osobisty charakter i atmosferę.

Sam bieg trwał niewiele ponad godzinę – przygotowania do niego kilka miesięcy. Pragniemy więc wyrazić nasze serdeczne podziękowania wszystkim, którzy choć w minimalnym stopniu przyczynili się do organizacji: sponsorom, służbom porządkowym, wolontariuszom, patronom medialnym, fundatorom nagród…  

Szczególnie dziękujemy:
- sponsorowi generalnemu tj. Top Auto Arefiew z Białegostoku (diler Opla i Isuzu) za wsparcie finansowe i duży wkład organizacyjny. 
- Ośrodkowi Szkoleniowo-Wypoczynkowemu Bartlowizna z Goniądza za nagordy oraz wspaniałe ugoszczenie Janka Meli i za przygotowanie pysznego żurku dla zregenerowania zawodników po biegu, a także za kupony promocyjne.
– kwaterze Sośniaki z Goniądza ze ufundowany weekend w swojej kwaterze,
– Katarzynie Ramotowskiej Biebrza Eco Travel za ufundowanie wyprawy terenowej,
– Robertowi Dembowskiemu Dolina Biebrzy za ufundowanie spływu kajakowego Biebrzą,
– Zenonowi Borawskiemu Narwany Biebrzyk za ufundowanie spływu katamaranem,
– Gospodarstwu Rolnemu Bujnowscy z Kramkówki za ufundowanie nagrody w postaci Sera Biebrzańskiego „Batalion”.

Ponadto dziękujemy firmom: Panorama Druk z Białegostoku za sponsoring ulotki, MIR Broker za ubezpieczenie zawodników, WIB Wiesław Bobrowicz za wykonanie nadruków na koszulce, MGGP Aero za wsparcie finansowe oraz Augustowiance Sp. z o.o. za wodę dla zawodników.

Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom GOK w Goniądzu, pracownikom UM w Goniądzu za wsparcie organizacyjne. Policji z Moniek, druhom strażakom z OSP Goniądz oraz pracownikom Biebrzańskiego PN i Nadleśnictwa Knyszyn za zabezpieczenie trasy, a także Grupie Ratowniczej „Nadzieja” z Łomży ze pomoc medyczną.
Dziękujemy wolontariuszom: Patrycji Popowskiej, Kaludii Krukowskiej, Agnieszce Żylińskiej, Katarzynie Roszczewskiej, Idzie Moczydłowskiej za bardzo sprawną ob-sługę sekretariatu Biegu.

Organizatorzy w imieniu swoim i uczestników Biegu składają szczególne podziękowania Sławomirowi Moczydłowskiemu (Goniądzki Serwis Turystyczny) za ogromny wkład organizacyjny, Grzegorzowi Kuczyńskiemu, prezesowi Fundacji „Białystok Biega” za promocję i pomoc w organizacji Biegu, mieszkańcom Szafrank za wyrozumiałość i wspaniały doping Biegaczy; Tadeuszowi Dziekońskiemu i Karolowi Chrzanowskiemu (Isuzu), Maćkowi Dawidziukowi (N-ctwo Knyszyn), Bogdanowi Sierbie (Monieckie Biegi Uliczne) za cenne wskazówki organizacyjne. 

Dziękujemy także Burmistrzowi Goniądza Panu Mariuszowi Ramotowskiemu, Dyrektorowi Biebrzańskiego Parku Narodowego Panu Andrzejowi Grygorukowi i Nadleśniczemu Nadleśnictwa Knyszyn Panu Krzysztofowi Dąbkowskiemu za współpracę, współorganizację Biebrzańskiego Biegu Łosia, współfinansowanie imprezy i ufundowanie nagród głównych.

Na koniec dziękujemy Wam, wszyscy zawodnicy miŁOŚnicy – bez Was nie byłoby imprezy. Fajnie, że byliście.
Do zobaczenia za rok.

Fotorelację z biegu można znaleźć na stronie tutaj.

Patronem medialnym Biegu było Radio Białystok.
 

 • autor: PT, data: 2018-06-25

« Powrót

Aktualności:

KOMUNIKAT - w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

Bioróżnorodność Biebrzańska - Chronimy Stare Sady

Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej ODWOŁANE!

Zobacz także:

Banery z prawej strony

 • Geoportal Biebrzańskiego PN
 • Kampania edukacyjna MŚ
 • Ministerstwo Środowiska
 • Biebrzańskie Wieści
 • Geoportal Biebrzańskiego PN
 • Nasza Biebrza
 • Darowizny
 • Miejsce Przyjazne Rowerzystom
 • Certyfikat POT 2005
 • Centrum Informacji Natura 2000

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.