Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy sob 28.03, godz 21:40

3°C odczuwalna15°C
994 hPa
0 km/h
71%
0 mm

Banery z lewej strony

 • NATURA 2000
 • RAMSAR
 • Europarc
Nawigacja:

Treść

Światowy Dzień Ochrony Środowiska na Podlasiu

W sobotę 16 czerwca br. na Rynku Kościuszki w Białymstoku (plac przed Ratuszem) już po raz VIII odbędzie się festyn ekologiczny zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku z okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Początek imprezy o godz. 10.00.


Wiele ekologicznych atrakcji zagwarantują stoiska: RDOŚ w Białymstoku, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Białowieskiego Parku Narodowego, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Wigierskiego Parku Narodowego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Spółki LECH realizującej projekt Nasz Białystok jest Eko. Każdy wystawiony namiot będzie miał propozycje dla młodszych i nieco starszych miłośników przyrody: m.in. rozwiązywanie zagadek przyrodniczych, układanie magnetycznych tablic edukacyjnych, zgadywanie tropów zwierząt oraz quizy rysunkowe. Dla nieco starszych uczestników przygotowaliśmy test wiedzy o naszej rodzimej naturze.


Dzień ten będzie stanowił wyjątkową okazję do zdobycia – niedostępnych w sprzedaży – publikacji RDOŚ w Białymstoku. Każdy, kto przyniesie 2 kilogramy plastikowych nakrętek otrzyma album z radiowymi opowieściami prof. Simony Kossak.

 
Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Patronat medialny sprawują:  Polskie Radio Białystok i Telewizja Polska S.A. Oddział w Białymstoku . Organizacja obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.


Światowy Dzień Ochrony Środowiska jest jednym z najstarszych świąt ekologicznych - został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach, także w Polsce, a dzięki RDOŚ – na Podlasiu. Działania prowadzone w tym Dniu mają zwrócić uwagę na wysoki stopień degradacji środowiska oraz uzmysławiać ludziom na całym świecie, że obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego. RDOŚ w Białymstoku od kilku lat prowadzi działalność edukacyjną, informacyjną i promocyjną w dziedzinie ochrony przyrody. Poprzez współpracę z wieloma podmiotami, staramy się trafić z ekologicznym przesłaniem do jak najszerszej liczby odbiorców. Organizowane przez nas wydarzenia pozwalają poszerzać wiedzę o środowisku i praktycznych sposobach na życie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzięki tej działalności rośnie świadomość ekologiczna mieszkańców naszego regionu.


Tegoroczny temat obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska – BEAT PLASTIC POLLUTION – jest wezwaniem do działania dla nas wszystkich, aby wspólnie walczyć z jednym z największych wyzwań ekologicznych naszych czasów – zanieczyszczeniem plastikiem. 


Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

« Powrót

Aktualności:

KOMUNIKAT - w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

Bioróżnorodność Biebrzańska - Chronimy Stare Sady

Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej ODWOŁANE!

Zobacz także:

Banery z prawej strony

 • Geoportal Biebrzańskiego PN
 • Kampania edukacyjna MŚ
 • Ministerstwo Środowiska
 • Biebrzańskie Wieści
 • Geoportal Biebrzańskiego PN
 • Nasza Biebrza
 • Darowizny
 • Miejsce Przyjazne Rowerzystom
 • Certyfikat POT 2005
 • Centrum Informacji Natura 2000

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.