Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy czw 1.10, godz 21:30

15°C odczuwalna14°C
992 hPa
8.6 km/h
82%
0 mm

Banery z lewej strony

 • Ministerstwo Środowiska
 • NATURA 2000
 • RAMSAR
Nawigacja:
 • Aktualności turystyczne

Treść

Podlaskie Forum Turystyczne

W dniach 7-8 listopada 2019 odbyło się Podlaskie Forum Turystyczne. Wydarzenie zostało zorganizowane przez samorząd Województwa Podlaskiego i Podlaską Regionalną Organizacje Turystyczną.
Pierwszy dzień wydarzenia odbył się w hotelu "Wojciech" w Augustowie. Plan działań Polskiej Organizacji Turystycznej, dotyczący promocji turystycznej Polski w roku 2020, przedstawił pan Jacek Janowski – Dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej. Pan Hubert Gonera – dyrektor firmy Landbrand poprowadził warsztaty dla pracowników branży turystycznej z województwa podlaskiego, pracowników punktów informacji turystycznej i przedstawicieli samorządów, obejmujące kwestie związane z przyszłością turystyki w naszym regionie oraz sposobami promocji, komercjalizacji i sieciowania produktów turystycznych. O szansach rozwoju turystyki i współpracy w ramach projektów transgranicznych dyskutowano z obecnymi na forum gośćmi z Białorusi.
Następnie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom regionalnego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny roku 2019. Biebrzański Park Narodowy został jednym z 10 laureatów, otrzymując wyróżnienie za stworzenie nowych szlaków, punktów widokowych i rozwój infrastruktury turystycznej Górnej Biebrzy. Z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego odebrał je pan Mariusz Siłakowski, zastępca dyrektora BbPN.
Podczas gali wręczono również Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Biebrzański Park Narodowy został ponownie wyróżniony, otrzymując, jako jedno z 3 miejsc w województwie, certyfikat najwyższej kategorii (4 gwiazdki) dla punktu Informacji Turystycznej w Centrum Edukacji i Zarządzania w Osowcu-Twierdzy.
Dnia 8.11.2019 odbyło się szkolenie terenowe i wizyta studyjna dla pracowników punktów informacji turystycznej. Uczestnicy odwiedzili Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment w Augustowie, gdzie mieli okazję spotkać się z mistrzem olimpijskim, Wojciechem Fortuną. Odwiedziliśmy też punkty Informacji Turystycznej w Suwałkach i w siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego, nową atrakcję turystyczną naszego województwa - Park Kulturowy Korycin-Milewszczyzna, a także zamek w Tykocinie.
Była to świetna okazja do spotkania osób pracujących w branży i zaangażowanych w turystykę naszego regionu, poznania szczegółów funkcjonowania atrakcji turystycznych województwa podlaskiego i wielu ciekawych inicjatyw oraz do rozmów na wspólne tematy.
Gratulujemy laureatom i serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom forum i szkolenia za wspólnie (i miejmy nadzieję, że owocnie) spędzony czas!

Galeria

 • autor: tekst i zdjęcia: Artur Łajewski (BbPN)

« Powrót

Aktualności:

Twój głos w sprawie trasy S16

Twój głos w sprawie trasy S16
2020.11.20  - 

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dla projektowanych wariantów drogi ekspresowej S16 na odcinku Ełk – Knyszyn. Trasa ma przecinać Biebrzański Park Narodowy. Konsultacje zdalnie przedłużone do 4 grudnia 2020 r. Każdy może wyrazić swoją opinię w tej sprawie.

Co ja kocham na tym świecie

-
2020.12.02  - 

Zachęcamy do poznawania muzyki tradycyjnej regionu Górnej Biebrzy. Stworzyliśmy prezentację do pieśni ludowej z repertuaru Zespołu Śpiewaczego z Rakowicz, z gminy Lipsk. Głosu użyczyła Magdalena Marczakiewicz z BbPN.

Dokarmiamy ptaki

Dokarmiamy ptaki
2020.12.01  - 

Gdzie i jak umieścić karmnik? Jak dokarmiać? Co podajemy? Czego nie podajemy?

Zobacz także:

Banery z prawej strony

 • Europarc
 • Biebrzańskie Wieści
 • Nasza Biebrza
 • Darowizny
 • Miejsce Przyjazne Rowerzystom
 • Centrum Informacji Natura 2000

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.