Banery

 • Polskie Parki Narodowe
 • bilety online eparki.pl
 • RAMSAR
 • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 • NATURA 2000
 • ograniczenia

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 
19-110 Goniądz

tel. +48 85 738 0620,
85 738 3000
fax +48 85 7383021

sekretariat@biebrza.org.pl

Intranet

Intranet - Logowanie

Wszystkie aktualności

Wystawa "Dolina Biebrzy"

Biebrzański Park Narodowy w obiektywie pracowników PGE. Zapraszamy na plenerową wystawę fotograficzną pt.: „Dolina Biebrzy” w Mścichach (województwo podlaskie). Ekspozycja znajduje się na polu parkingowym, przed wejściem na ścieżkę edukacyjną „Biały Grąd”. Będzie udostępniona do końca sierpnia 2023 r. Wstęp wolny. 

Wystawa składa się z trzydziestu sześciu fotografii prezentujących piękno unikalnej fauny i flory rozlewiska rzeki Biebrzy. Zdjęcia zostały wykonane przez pracowników Grupy PGE podczas plenerowych warsztatów fotograficznych w Biebrzańskim Parku Narodowym, wiosną 2021 roku. Relacja filmowa z pleneru. Ekspozycję po raz pierwszy zaprezentowano w październiku 2021 roku w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Następnie po zimowej przerwie, w 2022 roku wyruszyła w trasę do Gdańskiego ZOO, a później była prezentowana przy Elektrowni Wodnej nad Soliną oraz na stadionie Jagielloni Białystok. Równolegle we współpracy z Biebrzańskim Parkiem Narodowym otwarto stałą wystawę „Dolina Biebrzy", która zlokalizowana jest przy siedzibie dyrekcji Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu- Twierdzy. 

PGE współpracuje z ośmioma parkami narodowymi, stowarzyszeniami na rzecz ochrony ptaków, a także Ligą Ochrony Przyrody, której jesteśmy partnerem strategicznym. Prowadząc
w zielonej zmianie szczególną uwagę przywiązujemy do projektów pro środowiskowych i ekologicznych. Wystawa pt.: „Dolina Biebrzy. Biebrzański Park Narodowy w obiektywie pracowników PGE”, którą aktualnie prezentujemy przed wejściem na ścieżkę „Biały Grąd”
od dwóch lat odwiedza polskie miasta. Jest ona efektem zaangażowania pracowników Grupy PGE, którzy za pomocą fotografii zaprezentowali jeden z najważniejszych polskich i europejskich ekosystemów, niespotykanych w innych zakątkach kontynentu. Wystawa ta ma również ogromną wartość edukacyjną – mówi Zbigniew Kajdanowski, prezes zarządu Fundacji PGE.

 

 • Fragment wystawy w terenie. Stojaki z wydrukami zdjęć.
  Wystawa w Mścichach
 • Fragment wystawy w terenie. Stojaki z wydrukami zdjęć.
  Wystawa w Mścichach
 • Fragment wystawy w terenie. Stojaki z wydrukami zdjęć.
  Wystawa w Mścichach

Wstecz