Banery

  • Polskie Parki Narodowe
  • bilety online eparki.pl
  • RAMSAR
  • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
  • NATURA 2000
  • ograniczenia

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 
19-110 Goniądz

tel. +48 85 738 0620,
85 738 3000
fax +48 85 7383021

sekretariat@biebrza.org.pl

Intranet

Intranet - Logowanie

Wszystkie aktualności

Obary - wstawa fotografii

21 stycznia 2023 r., podczas 79. Wszechnicy Biebrzańskiej, odbędzie się w siedzibie BbPN wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej autorstwa Grzegorza Szkutnika. Wstęp wolny. 
 
"Obary" - wystawa przygotowana z okazji przypadającej w 2020 roku, 45 rocznicy objęcia ochroną rezerwatową naturalnych fragmentów torfowisk przejściowych i wysokich typu subkontynentalnego znajdujących się w zachodniej części kompleksu lasów Puszczy Solskiej.
Rezerwat przyrody Obary zafascynował autora prac ponad 19 lat temu gdy trafił w to miejsce po raz pierwszy. Niezwykły charakter rozległego torfowiska z karłowatymi sosnami, snującymi się o świcie mgłami oraz całą paletą odgłosów dzikiej przyrody z klangorem żurawi na czele sprawiło, że Obary stały się jego oazą spokoju, miejscem czerpania radości z pasji fotografowania przyrody.
Fotografie prezentowane na wystawie wykonane zostały w latach 2012-2019 w oparciu o stosowne zezwolenie umożliwiające poruszanie się po obszarze objętym ochroną prawną i fotografowanie przyrody.
 
Wystawa powstała dzięki wsparciu: Związku Polskich Fotografów Przyrody, Nadleśnictwa Biłgoraj, Gminy Biłgoraj.
 
Grzegorz Szkutnik - pasjonat fotografii z wykształceniem przyrodniczym, zawodowo związany z Roztoczańskim Parkiem Narodowym, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody i obecnie wiceprezes Zarządu Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego.
Głównym tematem jego prac jest krajobraz i elementy go tworzące, w wolnych chwilach oddaje się urokom przyrody Równiny Biłgorajskiej, Puszczy Solskiej, Lasów Janowskich i Roztocza.
Swoje fotografie publikuje w wydawnictwach albumowych, czasopismach przyrodniczych, kalendarzach itp. W dorobku posiada sześć wystaw autorskich oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą. Uczestniczył jako gość i prelegent w wydarzeniach i międzynarodowych festiwalach poświęconych fotografii przyrodniczej. Laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych, dwukrotny fotograf roku Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP oraz juror konkursów organizowanych przez instytucje samorządowe, stowarzyszenia twórcze i parki narodowe.
 
 
  • Plakat informujący o wystawie z nastrojowym zdjęciem...
  • Plakat z programem79 Wszechnicy Biebrzańskiej.
    Program Wszechnicy Biebrzańskiej

Wstecz