Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

  • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Nawigacja:
  • Konkursy
  • Konkurs "Podlasie jest piękne"

Treść

Konkurs „Podlasie jest piękne”

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku zachęca dzieci i młodzież do obserwacji przyrody. Konkurs "Podlasie jest piękne" dotyczy ukazania piękna krajobrazu województwa podlaskiego, poprzez wiersz lub fotografię, jednocześnie prowadzony jest w ramach Dnia Krajobrazu, który przypada na dzień 20 października. 

Wśród wielu krajobrazów komponentem o szczególnej roli są drzewa. Mając na uwadze znaczenie drzew dla kształtowania krajobrazów naturalnych i kulturowych oraz ich nieocenioną rolę przyrodniczą, głównym tematem obchodów Dnia Krajobrazu w 2020 r. jest Drzewo w krajobrazie. Województwo Podlaskie jest niezwykle wartościowe pod względem przyrodniczym i krajobrazowym, dlatego warto byłoby uwiecznić ową wyjątkowość zdjęciem lub słowem pisanym. To właśnie jest główne zamierzenie prowadzonego konkursu „Podlasie jest piękne”.

Od dnia 10 września 2020 r. dzieci i młodzież mogą przesyłać do RDOŚ w Białymstoku fotografie lub wiersze, dot. krajobrazu, w których pokażą jak widzą otaczająca ich przyrodę.

Konkurs zakończy się 10 października 2020 r. Najlepsze prace zostaną nagrodzone (gry planszowe, książki, słuchawki i inne) oraz pojawią się na stronie internetowej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Mając na uwadze czas pandemii i bezpieczeństwo wszystkich uczestników, konkurs prowadzony jest w formie elektronicznej.

Każdy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem konkursu (poniżej w załączniku).

Wzięcie udziału w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

 

Aktualności:

W BbPN zachowała się jedna z większych populacji obuwika pospolitego w Polsce

Kiedy potrzebna jest pomoc ptakom?

-
2021.06.08  - 

Wiosną docierają do nas informacje o podlotach ptaków opuszczonych przez rodziców, którym należy pomóc. Niestety w konsekwencji często wydzierane są naturze.

Wyniki Konkursu Wiedzy o BbPN 2021

-
2021.05.28  - 

Dziś – 28 maja 2021 roku - w siedzibie BbPN w Osowcu Twierdzy odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym. W Konkursie wzięło udział 52 uczniów z 19 szkół. 
 

Zobacz także:

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.