Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

  • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Nawigacja:
  • Konkursy
  • Konkurs "Podlasie jest piękne"

Treść

Konkurs „Podlasie jest piękne”

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku zachęca dzieci i młodzież do obserwacji przyrody. Konkurs "Podlasie jest piękne" dotyczy ukazania piękna krajobrazu województwa podlaskiego, poprzez wiersz lub fotografię, jednocześnie prowadzony jest w ramach Dnia Krajobrazu, który przypada na dzień 20 października. 

Wśród wielu krajobrazów komponentem o szczególnej roli są drzewa. Mając na uwadze znaczenie drzew dla kształtowania krajobrazów naturalnych i kulturowych oraz ich nieocenioną rolę przyrodniczą, głównym tematem obchodów Dnia Krajobrazu w 2020 r. jest Drzewo w krajobrazie. Województwo Podlaskie jest niezwykle wartościowe pod względem przyrodniczym i krajobrazowym, dlatego warto byłoby uwiecznić ową wyjątkowość zdjęciem lub słowem pisanym. To właśnie jest główne zamierzenie prowadzonego konkursu „Podlasie jest piękne”.

Od dnia 10 września 2020 r. dzieci i młodzież mogą przesyłać do RDOŚ w Białymstoku fotografie lub wiersze, dot. krajobrazu, w których pokażą jak widzą otaczająca ich przyrodę.

Konkurs zakończy się 10 października 2020 r. Najlepsze prace zostaną nagrodzone (gry planszowe, książki, słuchawki i inne) oraz pojawią się na stronie internetowej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

Mając na uwadze czas pandemii i bezpieczeństwo wszystkich uczestników, konkurs prowadzony jest w formie elektronicznej.

Każdy uczestnik powinien zapoznać się z regulaminem konkursu (poniżej w załączniku).

Wzięcie udziału w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

 

Aktualności:

Życzenia świąteczne

-
2021.04.02  - 

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim czasu refleksji i zadumy, a po nim radosnego Alleluja. Życzymy spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, dostrzegania i doceniania tego co w życiu najważniejsze. Niech to będzie czas odpoczynku i wytchnienia od naszej zabieganej codzienności, wykonania małego gestu dobra w stronę drugiego człowieka.

Życzenia świąteczne

-
2021.04.02  - 

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzą Dyrekcja i Pracownicy Biebrzańskiego PN.

Pożegnanie śp. Bogdana Jaworowskiego

Pożegnanie śp. Bogdana Jaworowskiego
2021.03.25  - 

Ze smutkiem żegnamy dzisiaj naszego Kolegę, Bogdana Jaworowskiego, emerytowanego strażnika Straży Parku Biebrzańskiego Parku Narodowego. 
 

Zobacz także:

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.