Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

  • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Nawigacja:

Treść

Wyniki Konkursu Wiedzy o BbPN 2021

28 maja 2021 roku w siedzibie BbPN w Osowcu Twierdzy odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym. W Konkursie wzięło udział 199 uczniów (etap szkolny) z 19 szkół, w tym w finale konkursu 52 uczniów. Finaliści rozwiązywali test składający się z 25 pytań, którego wyniki wyłoniły 10 najlepszych uczestników. Wzięli oni udział w drugim etapie finałowym, gdzie w obecności pozostałych uczniów, nauczycieli i pracowników Parku odpowiadali na pytania dotyczące biebrzańskiej przyrody, historii i kultury. Rozpoznawali głosy ptaków, żywe okazy ulistnionych pędów drzew i krzewów oraz przedstawione na zdjęciach obiekty, rośliny i zwierzęta żyjące nad Biebrzą, odgadywali miejsca na mapie Parku. 

W czasie, gdy komisja konkursowa sprawdzała prace testowe uczniów, nauczyciele wysłuchali prelekcji nt. ptaków Biebrzańskiego Parku Narodowego, autorstwa Oliwiera Myki - znakomitego ornitologa, biologa, przewodnika po Biebrzańskim Parku Narodowym. 

Kolejnym punktem wydarzenia była wycieczka terenowa - warsztaty rozpoznawania ptaków i ich głosów (po szlakach turystycznych Terenowego Ośrodka Edukacyjnego). Uczestnikom wycieczki - uczniom i nauczycielom (z podziałem na 4 grupy), przewodzili przewodnicy Biebrzańskiego Parku Narodowego - Oliwier Myka, Łukasz Mucha, Katarzyna Mydlińska, Przemysław Mydliński.

W I etapie konkursu (test z 25 pytań) można było zdobyć maksymalnie 54 punkty, a w II etapie (10 pytań na sali) – 55 punktów.

Wszystkim dziesięciu zwycięzcom tegorocznego Konkursu gratulujemy!

Popularyzację działań edukacyjnych Biebrzańskiego Parku Narodowego w ramach Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nauczycielom za przygotowanie uczniów. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym i do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

« Powrót

Aktualności:

Zapraszamy 29 lipca br.

Zapraszamy na wycieczkę terenową
2021.07.22  - 

na wycieczkę terenową i prelekcję.

Rajd Pieszy PTTK w Biebrzańskim Parku Narodowym

Rajd Pieszy PTTK w Biebrzańskim Parku Narodowym
2021.07.20  - 

62. edycja Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego PTTK
(10-24 lipca 2021)

Apel przeciwpożarowy

-
2021.07.16  - 

Zanim się wybierzesz w teren, należy sprawdzić na naszych stronach w zakładce Aktualności - Turystyka, czy w związku z wysokim zagrożeniem pożarowym dyrektor parku nie wprowadził zakazu wstępu na niektóre obszary. Wszystkim odwiedzającym park dziękujemy za stosowanie się do zasad ochrony przeciwpożarowej.

Zobacz także:

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.