Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy śr 3.06, godz 14:00

16°C odczuwalna16°C
987 hPa
9 km/h
72%
0 mm

Banery z lewej strony

  • Ministerstwo Środowiska
Nawigacja:
  • Konkursy
  • Konkurs Wiedzy Ekologicznej 2018

Treść

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej

1. Konkurs adresowany jest poprzez szkoły do uczniów szkół województwa podlaskiego: klas VII – VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów.

2. Tematyką Konkursu będą zagadnienia z dziedziny form ochrony przyrody, gospodarowania na obszarach objętych ochroną oraz turystyce na terenie obszarów cennych przyrodniczo.

3. Organizatorem Konkursu jest Białowieski Park Narodowy z siedzibą w Białowieży. Biebrzański Park Narodowy z siedzibą w Osowcu-Twierdzy jest jednym ze współorganizatorów konkursu. 

4. Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: etap szkolny, etap powiatowy, etap finałowy.

5. Etap szkolny odbędzie się w dniu 27 września 2018 roku, w każdej ze zgłoszonych do Konkursu, szkole. Szkoły z gmin biebrzańskich przesyłają zgłoszenia regionalnemu ośrodkowi koordynującemu, czyli Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu, do dnia 17 września 2018 r. W każdej ze szkół biorących udział w Konkursie, Szkolne Komisje Konkursowe wyłonią spośród uczestników po trzy osoby (zwycięzców testu), które wezmą udział w etapie powiatowym. Protokoły (kopie) z wynikami etapu szkolnego Szkolne Komisje Konkursowe są zobowiązane dostarczyć do Biebrzańskiego PN do dnia 8 października 2018 roku. 

6. Etap powiatowy odbędzie się w dniu 25 października 2018 roku. Oragnizator w drodze weryfikacji zakwalifikuje uczestników (50-ciu uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki na etapie powiatowym) do Finału Konkursu. Uczestnicy zakwalifikowani do Finału zostaną o tym poinformowani za pośrednictwem szkół oraz otrzymają dodatkowe materiały edukacyjne celem przygotowania do Finału Konkursu. Uczestnicy zakwalifikowani do Finału Konkursu są zobowiązani do przesłania pracy autorskiej w terminie do dnia 12 listopada 2018 roku na adres Organizatora Konkursu  - w postaci albumu lub prezentacji multimedialnej na temat (do wyboru): „Turystyka na obszarach chronionych, „za” i „przeciw” – na przykładzie parku narodowego lub krajobrazowego”, „Żubr – pomnik ochrony przyrody, symbol regionu Puszczy Białowieskiej wpływający na jego rozwój turystyczny”

7. Etap finałowy odbędzie się do dnia 30 listopada 2018 roku w siedzibie Organizatora Konkursu – w Białowieskim Parku Narodowym. Etap finałowy Konkursu będzie polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego zagadnień ekologicznych. 10-ciu najlepszych finalistów  (z przystapi do części ustnej w formie odpowiedzi na wylosowane zestawy pytań.

8. Nagrodami w Konkursie są: za zajęcie 1 miejsca – Telewizor Manta, 2 i 3 miejsce – Tablet Acer, Lenovo, Namioty - od 4 do 10 miejsca. Pozostali finaliści, jako upominki otrzymają: wydawnictwa książkowe, kubki/termosy z motywem przyrodniczym. Wszyscy finaliści otrzymają dyplomy.

9. Konkurs uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

10. Karta zgłoszenia i Regulamin Konkursu są udostępnione poniżej.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie.  

« Powrót

Aktualności:

Ponowne otwarcie punktu informacji turystycznej w Grzędach

Poznajemy pióra ptaków.

-
2020.05.29  - 

Grubodziób (Coccothraustes coccothraustes).

Grzędy - przebudzenie po pożarze cz.2

-
2020.05.25  - 

Mija miesiąc od pożaru w Parku. Jak obecnie wyglądają pożarzyska? Zapraszamy na fotoreportaż z Grzęd.

Zobacz także:

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.