Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Nawigacja:
  • Konkursy
  • Konkurs Wiedzy Ekologicznej 2018

Treść

Wyniki z etapu powiatowego konkursu

Do finału konkursu zakwalifikowane zostały następujące osoby z obszaru podlegającego Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu:

1.    Adam Szmygiel    (Sztabin)
2.    Patrycja Zacharewicz (Sztabin)
3.    Laura Czerwińska (Sztabin)
4.    Anna Kozłowska (Dąbrowa Białostocka)
5.    Małgorzata Kozłowska (Dabrowa Białostocka)
6.    Błażej Mozolewski (Dąbrowa Białostocka)
7.    Karolina Górska (Wizna)
8.    Aleksandra Pruszyńska (Mońki) 
9.    Szymon Kuc (Mońki)
10.    Michał Kobyliński  (Goniądz)
11.    Jakub Niemczynowicz (Goniądz)
12.    Joanna Jasińska (Goniądz)
13.    Julia Zagórska (Krasnybór)
14.    Wojciech Szczytko (Krasnybór)
15.    Aleksandra Skok (Krasnybór) 
 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 

Zmiana terminu drugiego etapu konkursu

Z uwagi na fakt, że 25 października odbywa się przedmiotowy konkurs biologiczny, termin etapu powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej ulega zmianie – organizujemy go dzień później, czyli 26 października 2018 r. 

Na etapie powiatowym obowiązuje tematyka z zakresu ekologii, ochrony przyrody, a także., w bardzo ogólnym ujęciu, gospodarowania na terenach cennych przyrodniczo.
 

Hanna Schmidt (Białowieski PN)

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej

1. Konkurs adresowany jest poprzez szkoły do uczniów szkół województwa podlaskiego: klas VII – VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów.

2. Tematyką Konkursu będą zagadnienia z dziedziny form ochrony przyrody, gospodarowania na obszarach objętych ochroną oraz turystyce na terenie obszarów cennych przyrodniczo.

3. Organizatorem Konkursu jest Białowieski Park Narodowy z siedzibą w Białowieży. Biebrzański Park Narodowy z siedzibą w Osowcu-Twierdzy jest jednym ze współorganizatorów konkursu. 

4. Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: etap szkolny, etap powiatowy, etap finałowy.

5. Etap szkolny odbędzie się w dniu 27 września 2018 roku, w każdej ze zgłoszonych do Konkursu, szkole. Szkoły z gmin biebrzańskich przesyłają zgłoszenia regionalnemu ośrodkowi koordynującemu, czyli Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu, do dnia 17 września 2018 r. W każdej ze szkół biorących udział w Konkursie, Szkolne Komisje Konkursowe wyłonią spośród uczestników po trzy osoby (zwycięzców testu), które wezmą udział w etapie powiatowym. Protokoły (kopie) z wynikami etapu szkolnego Szkolne Komisje Konkursowe są zobowiązane dostarczyć do Biebrzańskiego PN do dnia 8 października 2018 roku. 

6. Etap powiatowy odbędzie się w dniu 25 października 2018 roku. Oragnizator w drodze weryfikacji zakwalifikuje uczestników (50-ciu uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki na etapie powiatowym) do Finału Konkursu. Uczestnicy zakwalifikowani do Finału zostaną o tym poinformowani za pośrednictwem szkół oraz otrzymają dodatkowe materiały edukacyjne celem przygotowania do Finału Konkursu. Uczestnicy zakwalifikowani do Finału Konkursu są zobowiązani do przesłania pracy autorskiej w terminie do dnia 12 listopada 2018 roku na adres Organizatora Konkursu  - w postaci albumu lub prezentacji multimedialnej na temat (do wyboru): „Turystyka na obszarach chronionych, „za” i „przeciw” – na przykładzie parku narodowego lub krajobrazowego”, „Żubr – pomnik ochrony przyrody, symbol regionu Puszczy Białowieskiej wpływający na jego rozwój turystyczny”

7. Etap finałowy odbędzie się do dnia 30 listopada 2018 roku w siedzibie Organizatora Konkursu – w Białowieskim Parku Narodowym. Etap finałowy Konkursu będzie polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego zagadnień ekologicznych. 10-ciu najlepszych finalistów  (z przystapi do części ustnej w formie odpowiedzi na wylosowane zestawy pytań.

8. Nagrodami w Konkursie są: za zajęcie 1 miejsca – Telewizor Manta, 2 i 3 miejsce – Tablet Acer, Lenovo, Namioty - od 4 do 10 miejsca. Pozostali finaliści, jako upominki otrzymają: wydawnictwa książkowe, kubki/termosy z motywem przyrodniczym. Wszyscy finaliści otrzymają dyplomy.

9. Konkurs uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

10. Karta zgłoszenia i Regulamin Konkursu są udostępnione poniżej.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie.  

Aktualności:

Zapraszamy do udziału w 67. Wszechnicy Biebrzańskiej

O bieliku, naszym godle – Junior Rangers w akcji

-
2018.11.09  - 

Nietypowo świętuje 100-lecie Niepodległości grupa wolontariuszy Junior Rangers z Goniądza, opowiadając dzieciom z klas I-III oraz przedszkolakom o bieliku. 

Stary niedźwiedź mocno śpi

Stary niedźwiedź mocno śpi
2018.11.08  - 

Najwięcej turystów odwiedza Biebrzański PN w okresie wiosenno-letnim. Ci, którzy odwiedzają biebrzańskie szlaki późną jesienią oraz zimą muszą  liczyć się z tym, że spotkają nieco mniej gatunków zwierząt, ponieważ te w tym czasie hibernują, mówiąc potocznie - śpią.

Zobacz także:

Banery z prawej strony

  • Geoportal Biebrzańskiego PN
  • Geoportal Biebrzańskiego PN

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000 wew. 233

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.