Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Biuletyn informacji publicznej

Change language

Treść

„Smaki Pogranicza” na Targach

Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej przyciągają oryginalną sztuką ludową i zdrową żywnością. Na tegoroczną imprezę Park zaprasza dodatkowo aby poznać bliżej kulturę, tradycję i kuchnię litewską.

Targi odbędą się w niedzielę, 30 kwietnia br., na placu przy siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy 8, w godzinach 9.00-15.00.

Biebrzański Park Narodowy zaprosił ponad 90 wystawców. Targi są więc szansą na wyjątkowe zakupy, ale też na rozmowy i poznanie producentów zdrowej żywności: serów, wędlin, pieczywa oraz artystów ludowych z rękodziełem: rzeźbą, malarstwem, plecionkarstwem, haftem, pisankami, galanterią drewnianą, biżuterią. 

W tym roku Biebrzańskie Targi są współfinasowane z projektu Interreg Lietuva-Polska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego „Dziedzictwo przyrody  motorem rozwoju turystyki ornitologicznej w regionie Dzukija i dolinie Biebrzy”. Partnerami projektu są: Dzukijski Park Narodowy, Litewskie Stowarzyszenie Ornitologiczne. Wykorzystując potencjał obu regionów beneficjenci chcą chronić regionalne dziedzictwo przyrodnicze, rozwijać turystykę zrównoważoną i ornitologiczną, zwiększać atrakcyjność obu regionów dla ekoturystyki. Stąd w tym dniu BbPN proponuje gościom odwiedzającym Targi pokaz dorobku kulturowego i kulinarnego gminy Puńsk. Zamieszkała teren gminy mniejszość litewska przez cały okres zachowała swoją tożsamość litewską, co miało wielki wpływ na zachowanie niezwykłej kultury, kuchni i tradycji.

Jak co roku, Park zaprasza  na happening „Wiosna nad Biebrzą”. Odbędą się zajęcia plastyczne o tematyce ptasiej, warsztaty garncarskie, gry plenerowe, pokaz lutnictwa. Uczestnicy happeningu otrzymają upominki. Ze sceny czas umilać będą artyści z zespołów wokalnych i tanecznych z Augustowa, Sztabina, Goniądza, Knyszyna, Moniek i Puńska.

Pasjonatów przyrody biebrzańskiej, miłośników regionalnych wyrobów oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w imprezie. 

Informujemy, że w niedzielę 30 kwietnia Park w ramach Dnia Otwartego zaprasza na ścieżki Terenowego Ośrodka Edukacyjnego „Kładka” i „Las” w okolicy Osowca-Twierdzy, bez konieczności wykupienia biletów wstępu.

 

autor: zamieściła: Beata Głębocka, data: 2017-04-19

Do pobrania

autor: zamieściła: Beata Głębocka, data: 2017-04-19

Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej

Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej „Sto pomysłów dla Biebrzy”

w tym roku temat przewodni - smaki pogranicza z Polski i Litwy

 

Szanowni Państwo!

Tegoroczne Targi Twórczości i Sztuki Ludowej „Sto pomysłów dla Biebrzy” odbędą się w dniu 30 kwietnia (niedziela) przed budynkiem Centrum Edukacji i Zarządzania Biebrzańskiego Parku Narodowego w miejscowości Osowiec-Twierdza 8.

Zapraszam artystów, twórców oraz wystawców tradycyjnych wyrobów regionalnych do zgłaszania udziału w XXIII edycji Targów Twórczości i Sztuki Ludowej.

Proszę o zapoznanie się z Regulaminem Targów oraz o wypełnienie formularza uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 21 kwietnia br. Należy je przesłać listownie na adres: Biebrzański Park Narodowy, Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz, na adres e-mail: Jerzy.Bachlinski@biebrza.org.pl, lub faksem na numer 85 738 30 21.

Telefon kontaktowy: 85 738 30 35

Pasjonatów przyrody biebrzańskiej, miłośników regionalnych wyrobów oraz wszystkich zainteresowanych zapraszam do uczestnictwa w imprezie. 

Zapraszam!

Andrzej Grygoruk

Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego  

autor: zamieściła: A. Satkiewicz, data: 2017-03-06

Aktualności:

„Smaki Pogranicza” na Targach

„Smaki Pogranicza” na Targach
2017.04.19  -  Biebrzański Park Narodowy zaprasza na Biebrzańskie Targi w niedzielę, 30 kwietnia br.

Pole namiotowe "Bóbr" - już czynne.

Pole namiotowe "Bóbr" - już czynne.
2017.04.19  -  Pole namiotowe "Bóbr" - już czynne

„Bioróżnorodność Biebrzańska – Chronimy Stare Sady”

„Bioróżnorodność Biebrzańska – Chronimy Stare Sady”
2017.04.14  -  Biebrzański Park Narodowy zaprasza do udziału w projekcie Augustowsko- Podlaskiego Stowarzyszenia Eko Rolników.

Zobacz także:

Banery z prawej strony

Geoportal Biebrzańskiego PN

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000 wew. 233

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i Realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.