Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Nawigacja:

Treść

Zeszyty powszechnicowe

Przygotowaliśmy Państwu kolejne cztery Zeszyty (nr 5, 6, 7, 8)* zawierające wykłady prezentowane podczas ostatnich spotkań „Wszechnicy Biebrzańskiej” o numerach 61-64. Wszechnice zostały zrealizowane przez Biebrzański Park Narodowy w ramach Projektu Programu Interreg Litwa-Polska LT-PL-1R-056 „Dziedzictwo przyrody motorem rozwoju turystyki ornitologicznej w regionie Dzukija i dolinie Biebrzy”i współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Uczestnicy Wszechnicy Biebrzańskiej wiedzą i z niecierpliwością czekają na pierwsze jesienne spotkanie „WB”, aby potem, zwykle co miesiąc, w tak zwanym martwym sezonie, spotykać się w sobotę na wykładach i w niedzielę na biebrzańskich szlakach. Tak również było podczas Wszechnic w sezonie 2017-2018. Sala zawsze była wypełniona po brzegi, bo „Wszechnica Biebrzańska” to świetna okazja nie tylko do wysłuchania i obejrzenia wspaniałych prezentacji o przyrodzie, kulturze i historii doliny Biebrzy, ale także poznania walorów Dzukijskiego Parku Narodowego, o których opowiadali nasi litewscy partnerzy.
Dlatego, aby móc mile wspominać i czasami przypomnieć sobie treść wykładów i wykładowców owych czterech Wszechnic, przygotowaliśmy niniejsze Zeszyty.
Zeszyty są dostępne bezpłatnie w siedzibie Parku.

Andrzej Grygoruk Dyrektor Biebrzańskiego PN
Autor zdjęć na okładkach: Przemysław Kumorek

  • data: 2018-06-29
    • autor: zdjęć: Przemysław Kumorek
  • autor: zamieściła: Beata Głębocka

« Powrót

Aktualności:

Carska jesień

Carska jesień
2018.10.16  - 

Nad Biebrzą mamy pełnię "Carskiej jesieni" tzn. tej na Carskiej Drodze (z Laskowca do Osowca). Minigaleria z pojedynczego przejazdu tą trasą o poranku.

Zlotowiska żurawi

-
2018.10.16  - 

Już od początku października widać coraz liczniejsze klucze żurawi przecinające niebo nad Biebrzą. Nie są to ptaki, które tu wyprowadziły lęgi. Najczęściej są to grupy rodzinne z północy i północnego wschodu, które wcześniej rozpoczynają wędrówki na południe. 

Owady zwiastujące nadejście zimy

-
2018.10.16  - 

Dawniej obserwując rójkę piędzików przezimków leśnicy mogli dokładnie określić nadejście ochłodzenia i zimy.

Zobacz także:

Banery z prawej strony

  • Geoportal Biebrzańskiego PN
  • Geoportal Biebrzańskiego PN

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000 wew. 233

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.