Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Banery z lewej strony

 • Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Nawigacja:

Treść

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego głównym celem jest podkreślenie znaczenia wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na kondycję gospodarczą i społeczną otaczającego nas świata, a także podkreślenie znaczenia wody w życiu człowieka.

Święto w tym roku obchodzone jest pod hasłem „Docenianie wody”. O ogromnym znaczeniu wody należy uświadomić sobie szczególnie teraz, w dobie zmian klimatu, gdy Polska cierpi na pogłębiający się jej deficyt, a planecie zagraża niedobór wód słodkich. Dziś wciąż pomimo rozwoju technologii, systemów uzdatniania, miliardy ludzi na świecie żyje bez dostępu do czystej wody pitnej. A przecież dostęp do wody ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju.

Doceńmy wodę w naszym codziennym życiu. Szanujmy zasoby wody w naszym gospodarstwach domowych, w produkcji żywności, w przemyśle. Jest to wyraz odpowiedzialności za realizację zobowiązań międzynarodowych, a jednocześnie odpowiedzi na potrzeby wdrażania polityki ekologicznej państwa. Zasoby te, zobowiązani jesteśmy pozostawić następnym pokoleniom. Oprócz moralnego obowiązku, zobowiązuje nas do tego prawo – krajowe i europejskie.

 • autor: Beata Głębocka, data: 2021-03-22
 • Fot. Grzegorz i Tomasz Kłosowscy
  • autor: Grzegorz i Tomasz Kłosowscy
 • Fot. Grzegorz i Tomasz Kłosowscy
  • autor: Grzegorz i Tomasz Kłosowscy
 • Fot. Grzegorz i Tomasz Kłosowscy
  • autor: Grzegorz i Tomasz Kłosowscy
 • Fot. Grzegorz i Tomasz Kłosowscy
  • autor: Grzegorz i Tomasz Kłosowscy

« Powrót

Aktualności:

Życzenia świąteczne

-
2021.04.02  - 

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim czasu refleksji i zadumy, a po nim radosnego Alleluja. Życzymy spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, dostrzegania i doceniania tego co w życiu najważniejsze. Niech to będzie czas odpoczynku i wytchnienia od naszej zabieganej codzienności, wykonania małego gestu dobra w stronę drugiego człowieka.

Pożegnanie śp. Bogdana Jaworowskiego

Pożegnanie śp. Bogdana Jaworowskiego
2021.03.25  - 

Ze smutkiem żegnamy dzisiaj naszego Kolegę, Bogdana Jaworowskiego, emerytowanego strażnika Straży Parku Biebrzańskiego Parku Narodowego. 
 

Finał konkursu plastycznego "Ptasia zima nad Biebrzą"

-
2021.03.23  - 

Finał Konkursu plastycznego „Ptasia zima nad Biebrzą” odbył się on-line 22 marca 2021 r.  Podczas spotkania poznaliśmy 31 laureatów konkursu. 

Zobacz także:

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.