Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Pogodaw dolinie Górnej Biebrzy pt 18.10, godz 20:10

10°C odczuwalna10°C
995 hPa
3.2 km/h
93%
0 mm
Nawigacja:

Treść

Relacja z wydarzenia pn. „Weekend Seniora z Kulturą”

W miniony weekend w wielu miejscach w całej Polsce odbyły się wydarzenia pn. „Weekend Seniora z Kulturą”, w ramach kolejnej edycji akcji „Kultura 60+”, której pomysłodawcą i koordynatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biebrzański Park Narodowy przyłączył się również do w/w akcji. W sobotę 28 września br. odbyły się prelekcje, pokazy filmów i zdjęć w siedzibie Parku oraz zwiedzanie muzeum w Budach, w gminie Trzcianne.
Wydarzenie rozpoczęło się spotkaniem z fotografem, filmowcem i dziennikarzem – Tomaszem Kłosowskim, który zdążył już wszystkich przyzwyczaić do pokazu wyśmienitych slajdów swoich i brata Grzegorza, okraszonych zabawną narracją i swadą, nawiązującą do tematu „Kobiety mojego życia”. Kolejną bardzo ciekawą prelekcję wygłosił pracownik BbPN Piotr Tałałaj, na temat jego spotkań fotograficzno-filmowych ze zwierzętami.
Składamy podziękowania TVP 3 Białystok za możliwość wyświetlenia reportażu pt. „Marzyciel” według scenariusza i realizacji Alicji Grzechowiak. Bohaterem reportażu jest niezwykle ciekawy 98 - letni mieszkaniec Wizny – Tadeusz Grabowski – poeta, kompozytor muzyki ludowej, lutnik.
Sobotnie spotkanie uczestnicy zakończyli zwiedzaniem Muzeum Biebrzańskiego i Skansenu Biebrzańskiego pod przewodnictwem właściciela Krzysztofa Kawenczyńskiego. Muzeum zachwyca bogactwem i ilością eksponatów związanych z Biebrzą. Właściciel muzeum zgromadził tam rzeźby i obrazy artystów biebrzańskich, książki, dawny sprzęt, maszyny i narzędzia związane z rzemiosłem: tkactwem, garncarstwem, plecionkarstwem, rolnictwem i rybołówstwem.
Składamy serdeczne podziękowania uczestnikom za udział w wydarzeniu. Szczególne podziękowania składamy uczestnikom z Klubu „Senior+” w Gminie Goniądz.

  • autor: Beata Głębocka, data: 2019-09-30
  • autor: Jarosław Stepaniuk, zamieściła Beata Głębocka, data: 2019-09-28

« Powrót

Aktualności:

Junior Rangers w akcji

-
2019.10.18  - 

11 października br. grupa Junior Rangers z Goniądza (40 os., 14-15 l.) wsparła czynną ochronę przyrody w okolicach wieży na szlaku Barwik-Gugny.

Goście z Węgier w Biebrzańskim Parku Narodowym

Zapraszamy na na promocję książki „Puszcza gigantów. Rzecz o białowieskich dębach”

Zobacz także:

Banery z prawej strony

  • Geoportal Biebrzańskiego PN
  • Geoportal Biebrzańskiego PN

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.