Biebrzański Park Narodowy - w trosce o bagna

Odnośniki

Ułatwienia dostępu

Change language

Nawigacja:

Treść

Relacja z wyjazdu studyjnego

W dniach 17-20 listopada 2017 r. pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego wzięli udział w wyjeździe studyjnym to Dzukijskiego Parku Narodowego położonego na Litwie. Wyjazd  został zorganizowany w ramach Projektu Programu Interreg Litwa-Polska LT–PL–1R–056 pn. „Dziedzictwo przyrody motorem rozwoju turystyki ornitologicznej w regionie Dzukija i dolinie Biebrzy” oraz współfinansowany w 85% z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podróż studyjna miała charakter warsztatowy. Celem wyjazdu było między innymi nawiązanie nowych kontaktów oraz wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami Biebrzańskiego Parku Narodowego a  przedstawicielami jednostek i instytucji zawiązanych z ochroną przyrody na Litwie.

Podczas wyjazdu szczególny nacisk został położny na promocję: dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obu regionów, wspólnej infrastruktury turystycznej i obserwacji ptaków. Warsztaty były doskonałą okazją do zapoznania się z awifauną regionu i zainicjowania nowych rozwiązań w dziedzinie turystyki w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Biebrzański Park Narodowy składa podziękowania: Dyrektorowi oraz Pracownikom Dzukijskiego Parku Narodowego, Prezesowi oraz pracownikom Litewskiego Towarzystwa Ornitologicznego za serdeczne przyjęcie i umożliwienie poznania niezwykłej przyrody i kultury regionu Dzukija.

  • autor: Beata Głębocka
  • autor: zdjęć: Bogdan Browarski, zamieściła Beata Głębocka

« Powrót

Aktualności:

Balony kontra ochrona przyrody

-
2018.05.21  - 

Coraz częściej spotykaną formą zwiedzania Biebrzańskiego Parku Narodowego są loty balonowe.

O czym śpiewają ptaki?

-
2018.05.16  - 

Na biebrzańskich szlakach w maju najgwarniej. „Będą ćwierkać, świstać, kwilić, pitpilitać i pimpilić…” – obiecujemy w parkowych folderkach. Rzeczywiście ptaki to magnes przyciągający nad Biebrzę miłośników przyrody.

Motyle nie pozostają w tyle

-
2018.05.15  - 

Stosunkowo wcześnie zakwitły tej wiosny obuwiki. Motyle niepylaki też się pośpieszyły w tym roku.

Zobacz także:

Banery z prawej strony

  • Geoportal Biebrzańskiego PN
  • Geoportal Biebrzańskiego PN

Dane kontaktowe

Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz

tel. +48 857380620, 857383000 wew. 233

fax +48 857383021

e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Mapa

Mapa

Intranet

Stopka

CC 3.0: Biebrzański Park Narodowy
Projekt i realizacja: extranet.pl
Idę do góry

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.